What are specifics of FALCO gun holsters

Každý výrobca puzdier má vlastný názor na správny dizajn, výber technológií a materiálov najlepších pre ich výrobu. Vo FALCO si myslíme, že správnym receptom je poctivé remeselné spracovanie.

Nemáme žiadne lisy, ani masovú produkciu pár typov puzdier.

Každé puzdro je ručne spracované od začiatku konkrétnym remeselníkom.

KOŽENÉ PUZDRA

Koža je na výrobu puzdier na zbrane tradičným materiálom. Naše kožené puzdra vyrábame ručne z hovädzích usní, ktoré sú prírodne vyčinené a hrubé 2,5 - 3,0 mm podľa typu puzdra. Náš dodávateľ nám ju dodáva v najvyššej kvalite podľa našej špecifikácie.

Pretože naše nároky na kvalitu usní sú vysoké, koželužňa musí obvykle vyrobiť až štvor- násobok požadovaného množstva aby bolo možné urobiť potrebný výber.

Koža je prírodný materiál a preto jej povrch neupravujeme nástrekom farby aby sme zakryli jej nedokonalosti alebo skryli lacnejšiu surovinu. Pre nás je základom kvalitného výrobku a vyberáme len tú najlepšiu.

Po tom ako z kože vysekneme alebo vyrežeme potrebný tvar puzdra a ušijeme ho, naši remeselníci puzdro ponoria do vane s farbou. Farba do puzdra vsiakne a zvýrazní aj štruktúru kože. Následne do neho vložíme maketu zbrane na ktorú má byť vyrobené a ručne tvarujeme obrysy zbrane a správny tvar celého puzdra.

Aby sme dosiahli trvácnosť a pekný povrch, vytvarované puzdro impregnujeme olejmi a na povrch nanesieme prírodný lak, ktorý tvorí aj ochrannú vrstvu. Celý tento proces trvá až tri dni, keďže jednotlivé zložky sa musia do pórov kože vsiaknuť.

Takýto postup výroby robí puzdra nielen trvácne, ale dá im aj špecifickú vôňu a lesk. Môžu tak slúžiť až desiatky rokov.

NYLONOVÉ PUZDRA

V porovnaní s kožou ponúka nylon iné výhody. Je ľahší, viac odolný oderu na povrchu, lepšie odoláva potu a je mäkší a pohodlnejší na nosenie.

Nylon, ktorý používame je špeciálne vyrábaný pre nás. Skladá sa z troch vrstiev, na vrchu je trvácna vode odolná látka, pod ňou protinárazová ochranná pena a na strane zbrane jemná látka, ktorá ochraňuje povrch zbrane a zabezpečuje sklz zbrane pri tasení.

Všetky tri vrstvy sú spolu zlepené a zlisované za vysokej teploty. Proces výroby nylonového puzdra je značne rýchlejší ako u kožených puzdier, no zachovávame pri ňom tiež remeselné spracovanie. Rovnako ako u kožených puzdier je každé nylonové od začiatku výrobného procesu spracúvané jedným konkrétnym remeselníkom.

KYDEXOVÉ PUZDRA

Kydex je aktuálnym trendom materiálu pre puzdra na zbrane. Tieto puzdra sú kompaktné, ľahké, pevné, trvácne a odolné voči vode a poškrabaniu. Zbraň v nich drží samosvorne v pevnej polohe a tasenie je veľmi rýchle.

Výrobný proces je značne odlišný od iných typov puzdier. Kydex je termoplast dodávaný v platniach. Na začiatku po vyrezaní základného tvaru ho nahrejeme na špecifickú teplotu a vložíme s modelom zbrane do vákuových lisov, čím dosiahneme potrebný tvar. Používame značkový 2 mm hrubý Kydex. Následne sa tvar puzdra zabrusuje, vylešťujú sa hrany a skladá sa zošraubovaním. Dávame si záležať na detailoch a správnom nastavení odporu zbrane pri tasení.

TAŠKY PRE SKRYTÉ NOSENIE ZBRANE

Tieto tašky sú praktickou voľbou nosenia zbrane. Musia byť funkčné, umožňovať rýchle tasenie a diskrétne a bezpečne ukryť zbraň. Začali sme taktickými dizajnami tašiek, ktoré sú výborne funkčné, no už sú rozpoznateľné a dá sa v nich očakávať zbraň.

Aktuálne modely sú čoraz viac civilne vyzerajúce, aby okrem funkčnosti ponúkli aj anonymitu a Vaše okolie nerozoznalo, že je to taška pre zbraň. Máme v ponuke mnoho dizajnov a každý rok prichádzame s vylepšenými variantmi.

Róbert Kováč

Byl pro vás tento článek užitečný?
Sdílejte ho s přáteli.